המתכון לפסטה איכותית: מכונת פסטה ומוטיבציה ללמוד

המתכון לפסטה איכותית: מכונת פסטה ומוטיבציה ללמוד

ספגטי

מעט מאוד מאכלים עשו את דרכם כל כך מהר לצלחת שלנו. אנחנו לא אוכלים כל לוקש שמאכילים אותנו, לוקחים את הזמן לבדוק, לתהות. אבל לא כך עם הפסטה. מדהים לראות איזו דרך מהירה היא עשתה אל הצלחת שלנו. לפני 25 שנים הדרך היחידה לאכול פסטה טובה הייתה אשכרה לקחת מטוס ולטוס עד לאיטליה. אחרת, היינו צריכים להסתפק באיזה ספגטי ירוד שהקשר בינו לפסטה איטלקית אותנטית הוא מקרי ביותר.

אבל כל זה השתנה והשתנה מאוד מהר. תסתכלו סביב, האם יש מסעדה שלא מציעה איזו מנת פסטה ולו אחת? ואצלכם? מה קורה אצלכם בבית? האם במזווה יש פסטה? האין פסטה היא חלק מהתפריט השבועי שלכם?

פסטה ולא בסטה

אכן, פסטה הפכה בעשורים האחרונים לאחד המרכיבים החיוניים בתפריט התזונה המודרני. הביקוש לפסטה רק נמצא במגמת עלייה, ואנחנו המרוויחים העיקריים. תודות לביקוש אנחנו נחשפים ליותר סוגים של פסטות, ליותר רטבים לפסטות, למכשירים לטכניקות בישול נוספות של פסטה והכי חשוב, אנחנו לומדים כיצד יש להכין פסטה אמתית.

האם אנחנו, צרכני הפסטה, יכולים להבחין היום בין פסטה איכותית לפסטה ירודה? אני סבור שהישראלים יודעים היום כבר להעריך פסטה איכותית. יתרה מכך, אנחנו גם מוכנים לשלם על איכות. כמו כן, לרשות האנשים שלא אוהבים פסטות קנויות תמיד עומדת האפשרות לרכוש מכונת פסטה ולהכין אותה בדיוק כפי שהם אוהבים. אז מה הסוד להכנת פסטה איטלקית מושלמת? הנה כמה טיפים שיביאו אתכם ליעד הנכסף…

> מתכון מטריף לספגטי בולונז טבעוני

אם אתם רוצים להכין בעצמכם את הפסטה הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות זה לרכוש מכונת פסטה. קשה מאוד עד בלתי אפשרי להכין בעצמנו את צורת הפסטה מהבצק בידיים שלנו, שכן זה דורש דיוק והתמדה בדיוק הזה. אבל עם מכונת פסטה כל העבודה השחורה – כבר לא בידיים שלנו. המכונה עושה עבורנו את כל העבודה.

טיפ נוסף וחשוב למי שרוצה פסטה כמו באיטליה הוא לא להכביד על המנה עם ליטרים של רוטב. למעשה האיטלקים שמים את הפסטה במרכז והרוטב הוא שולי. אני יודע שהטיפ הזה יכול להשפיע מאוד על רבים, במיוחד על כאלו שאוכלים פסטה עם בקבוק קטשופ (בעיקר ילדים). אבל האיטלקים מקפידים להפריד בין העיקר לטפל ועבורם – הפסטה עצמה היא העיקר והרוטב הוא בבחינת תוספת עדינה שנועדה להדגיש את טעמה המדהים של הפסטה. מעט שמן זית או חמאה, זירזופים קלים של גבינת פרמזן מיושנת, כך האיטלקים אוכלים את הפסטה שלהם.

העצה האחרונה קשורה למרקם. המרקם של הפסטה מאוד חשוב ואפשר להבחין כבר בבישול באיכות הפסטה. פסטה איכותית תשמור על צורתה לאור כל תהליך הבישול. אך אם מדובר בפסטה לא איכותית היא צפויה להתפרק לנו כבר בבישולה במים. אסור לבשל את הפסטה מעבר לזמן הנקוב. למעשה האיטלקים מעדיפים שהפסטה תהיה מעט קשה במרכז, כי לדידם כך היא סופגת בצורה טובה יותר את טעמי הרוטב העדינים. אם אתם מכינים בעצמכם את הפסטה – אז כדאי לכם לעשות ניסויים ולראות מה הזמן הנכון ביותר לפסטה שאתם מכינים.

שיהיה בהצלחה ובתאבון, ואל תשכחו לא חייבים לטוס לאיטליה בשביל פסטה טובה. אם יש לכם מכונת פסטה ומוטיבציה גבוהה ללמוד, גם אתם יכולים להכין פסטה איטלקית ואותנטית בעצמכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *